Obszar specjalizacji:
Bieżące doradztwo prawne na rzecz podmiotów branży facility management, które mają w swej obsłudze powierzchnie wynoszące łącznie ponad 15 mln m2.
Europejski lider segmentu facility management – nadzór prawny nad negocjacjami i wykonywaniem umowy kompleksowej obsługi serwisowej i utrzymania technicznego nowoczesnej klasy wieżowców w Warszawie.
Nadzór prawny nad negocjacjami i wykonywaniem umowy kompleksowej obsługi utrzymania technicznego 6 zakładów produkcyjnych oraz centrum dystrybucyjnego jednej z największych firm z sektora technologicznego zajmującego się produkcją tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, elektronicznych i farmaceutycznych.
Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.
W swojej codziennej praktyce zawodowej koncertuję się na bieżącej obsłudze podmiotów z branży facility management (FM), w tym w szczególności pomagam podmiotom związanym z tzw. technicznym utrzymaniem nieruchomości (TUN).
Z uwagi na posiadane doświadczenie specjalizuję się w sprawach spornych na tle postępowań gospodarczych i cywilnych, w tym w opracowaniu strategii procesowych. Systematycznie podejmuje się prowadzenia spraw związanych ze spadkiem wartości nieruchomości w wyniku uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, jak również uciążliwego sąsiedztwa.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się podczas prowadzonych szkoleń dotyczących realizacji inwestycji budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki umowy o roboty budowlane i postępowań spornych z niej wynikających.
Poza codziennymi zadaniami wynikającymi ze specjalizacji, ale z pasji do kryminalistyki, podejmuję się prowadzenia spraw karnych, w szczególności w zakresie prawa karnego gospodarczego (tzw. white-collar crimes), gdzie znajomość reguł biznesowych mogę wykorzystać, nie tylko przy negocjacji umów, ale też w zagadnieniach kryminalnych.
Początki mojego zafascynowania prawem związane są z powieściami kryminalnymi i fascynacją kryminalistyką. Choć fikcja literacka, ukazywana przez książkę lub film, szybko ulega przejrzeniu w zderzeniu z twardym zasadami prawnymi to dalej niesie dla mnie dozę inspiracji w codziennej pracy. Pomimo tego, że kryminalistyka swoją uwagę koncentruje na zbrodni, to umiejętności z nią powiązane takie jak antycypacja zachowań w relacjach międzyludzkich, znajomość mechanizmów społecznych czy sztuka oceny wiarygodności dowodów i negocjacji, przydają się w codziennym stosowaniu prawa również w innych dziedzinach.
Obecny świat biznesu wymaga od prawników również zrozumienia uwarunkowań w jakich dana działalność jest prowadzona, rozeznania w kwestiach biznesowych właściwych dla danej branży oraz pojęcia o dedykowanych rozwiązaniach systemowych. Zrozumienie środowiska biznesowego i całej otoczki technologiczno – technicznej, w jakiej funkcjonuje mój Mocodawca, pozwala najlepiej zrozumieć jego potrzeby i dobrać odpowiednie dla danej sytuacji rozwiązania.
Umiejętność odnajdywania poszlak i oceny wiarygodności dowodów, a także znajomość schematów społecznych i negocjacyjnych, pozwala mi skutecznie rozwiązywać problemy prawne osób, które mi zaufały.
Po godzinach można spotkać mnie na kortach tenisowych. Pozwala mi to oderwać się od rozważań dotyczących intencji stron stojących za postanowieniem umownym i skoncentrować na samej przyjemności gry.